Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Příští generace Volkswagenu Polo zamíří i do USA

News

04.07.2013

Volkswagen plánuje, že novou generaci svého druhého nejmenšího modelu uvede i ve Spojených státech. Kromě Pola se zde představí i nový malý crossover.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Volkswagen má svou pozici ve Spojených státech celkem stabilní, vždyť zde působí již dlouhé roky. Nicméně tvrdá konkurence ze strany japonských a nyní i korejských automobilek ho nutí přicházet s modely, které by se v Americe ještě před pár lety velmi pravděpodobně vůbec nechytaly. V současné době nabízí Volkswagen v USA jako svůj nejmenší model Golf/Rabbit a také nový Beetle, v budoucnu by na tamní trh měla zamířit i nová generace Volkswagenu Polo. To bude využívat flexibilní modulární platformy MQB, kterou dostal již zmiňovaný Golf sedmé generace. Hlavním tahákem bude jistě Polo s karoserií sedan, nicméně Američané začínají pomalu přicházet na chuť i klasickým hatchbackům.

Kromě samotného Pola se USA představí také nový crossover na bázi Pola. Ten automobilka uvede někdy v roce 2017, nicméně vzhledem ke stále se zvyšující konkurenci bychom se nedivili ani dřívější premiéře. Designově bude crossover v některých oblastech vycházet z konceptu Taigun, který předznamenává malé SUV na bázi modelu Up!. Jsou to totiž právě crossovery a SUV, které si v posledních letech udržují slušný růst navzdory jinak klesajícím prodejům osobních automobilů. Kromě verzí s klasickým pohonným ústrojím se spekuluje také o čistě elektrické variantě nebo plug-in hybridu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: