Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Rapid dostane nový motor TDI a xenony

News

04.07.2013

Liftback domácí automobilky dostane v rámci modelového roku 2014 několik vylepšení. Kromě několika detailů v interiéru to budou především vznětový motor 1.6 TDI s výkonem 66 kW a příplatkové xenonové světlomety.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Novinka v nabídce Škody z minulého roku liftback Rapid se dočká v rámci modelového roku 2014 několika vylepšení. V interiéru najdeme například nový tříramenný volant nebo ozdobné lišty ve čtyřech designových variantách (Graphite-Metallic, Silver-Brushed, Piano-White a Piano-Black), které se dostanou do nabídky verzí Ambition a Elegance. Změn se dočkaly také potahy sedadel nebo přístrojová deska, která dostala nové obložení v šedém tónu. Tato varianta bude dostupná pro verze Active a Ambition. Mírného faceliftu se dočkají i autorádia Swing a Blues. Prvně jmenované dostane nový modernější panel, to druhé zase ovládací prvky doplněné o chromové detaily.

Největší změnou, alespoň co se designu týče, budou příplatkové xenonové světlomety se světelným tokem 2000 lumenů. Díky nízkému toku nepotřebují světlomety systém automatické nivelace nebo ostřikovače světel. Xenonové světlomety budou k dispozici pro všechny výbavy, a to za příplatek 12 500 Kč pro verze Active Fresh a Ambition Fresh (v ceně jsou i mlhovky s corner funkcí), respektive 10 000 Kč pro Elegeance Fresh.

Další zásadní novinkou je nová verze vznětového motoru 1.6 TDI. Ten bude nově k dispozici i s výkonem 66 kW/90 koní. I pro tuto jednotku bude možné objednat verzi Green tec se systémem start-stop, rekuperací brzdné energie nebo pneumatikami s nižším valivým odporem. Spotřeba nového motoru 1.6 TDI 66 kW/90 koní Green tec je v kombinovaném cyklu 3,9 litru, což je ekvivalent 104 gramů CO2 na ujetý kilometr. Cena Škody Rapid s motorem 1.6 TDI 66 kW/90 koní začíná na 373 900 Kč ve verzi Ambition Fresh, v případě verze Elegance Fresh startuje cena 408 900 Kč.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: