Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová Mazda 3 sedan teď již oficiálně

News

04.07.2013

Po hatchbacku představila Mazda také verzi sedan, která bude populární zejména v USA, Rusku nebo Číně. Technika bude opět sázet na divy se jménem SkyActiv.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Japonská automobilka Mazda učinila před několika lety celkem riskantní krok. Zatímco evropští výrobci automobilů jdou cestou přeplňování, u Mazdy vdechli druhý život klasickým zážehovým motorům s atmosférickým plněním. A podle našich zkušeností udělali dobře. Mazda pojmenovala svou novou filozofii automobilů SkyActiv, která kromě motorů zahrnuje také platformu nebo důraz na co nejnižší možnou hmotnost. První vozem, který byl postaven v tomto duchu, bylo SUV CX-5, druhým pak nová generace Mazdy 6. Třetí významnou novinkou je model segmentu C Mazda 3, která se v minulých dnech představila s karoserií hatchback, jež bude bodovat především v Evropě. Pro zbytek světa přichystala automobilka verzi sedan.

A právě Mazda 3 s klasickou tříprostorovou karoserií slaví svůj debut. Design není žádným překvapením, stylistický jazyk Kodo najdeme i zde. Ve výsledku působí Mazda 3 sedan jako menší „šestka“, což ale vůbec není na škodu. Motory budou naprosto shodné s těmi v hatchbacku, v rychlosti se bude jednat o nový zážehový čtyřválec 1.5 SkyActiv-G s výkoenm 74 kW/100 koní, který doplní 2.0 SkyActiv-G 115 kW/156 koní a primárně pro Spojené státy určený vrcholný 2.5 SkyActiv-G 137 kW/186 koní. Evropské zákazníky pak bude jistě zajímat vznětový 2.2 SkyActiv-D o výkonu 110 kW/150 koní, který v budoucnu doplní menší jednotka. V závislosti na verzi pak budou k dispozici dva typy převodovek – šestistupňový manuál nebo šestistupňový automat.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: