Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel Insignia Country Tourer aneb Allroad po opelovsku

News

03.07.2013

Opel představí na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu Insignii Country Tourer, která se má postavit například proti Audi A6 Allroad. Přímými konkurenty ale bude spíše Volkswagen Passat Alltrack nebo Škoda Superb Outdoor.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Móda „terénních“ kombíků začal někdy v 90. letech minulého století s příchodem Subaru Legacy Outback, Volvo XC70 nebo Audi A6 Allroad. A právě třetí jmenovaný model má být jedním z hlavnícj konkurentů pro nový Opel Insignia Country Tourer, který reaguji na módu oplastovaných kombi. Jako základ posloužila obyčejná Insignia Sports Tourer, oproti které má ale Country Tourer o 20 mm vyšší světlou výšku a především sadu ochranných plastů. Samozřejmostí je pohon všech kol, který je v tomto případě řešen systémem Haldex. Na rozdíl od některých konkurentů dostane Opel Insignia Country Tourer elektronickou uzávěrku diferenciálu, která umožní posílat točivý moment mezi nápravami v poměru od 0 až do 100 %.

Motorová nabídka se bude shodovat s tou u běžné Insignie. Počítat tedy můžeme s přeplňovaným čtyřválcem o objemu 2,0 litru s výkonem 184 kW/250 koní a točivým momentem 400 N.m. Zážehovému motoru bude sekundovat nabídka vznětových verzí  začínajících u motoru 2.0 CDTi s výkonem 120 kW/163 koni a 350 N.m. Naftovým vrcholem pak bude dvakrát přeplňovaný 2.0 BiTurbo se 143 kW/195 koní a 400 N.m. Později se do nabídky přidají i další motory, například nová přeplňovaná šestnáctistovka SIDI Turbo. Zatímco dvakrát přeplňovaný vznětový motor bude spojen výhradně s šestistupňovým automatem, ostatní dvě jednotky budou standardně dodávány s šestistupňovým manuálem, automat bude za příplatek.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: