Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lexus chystá sportovní model SC s osmiválcem

News

03.07.2013

Lexus chce setřást image automobilky pro starší pány. Po již nevyráběném supersportu LFA plánuje japonská automobilka také nástupce sportovně zaměřeného modelu SC. Designově by mohla novinka vycházet z konceptu LF-LC.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Když Toyota založila v 80. letech minulého století značku Lexus, jistě ji neplánovala jako přímého konkurenta BMW. Nicméně dnešní zákazníci chtějí převážně sportovně zaměřené modely, proto nemůže Lexus stát stranou. Kromě supersportovní LFA s atmosférickým desetiválcem, kterého se vyrobilo pouze 500 kusů, počítá automobilka také s konzervativněji pojatým sportovním vozem, který by se měl stát nepřímým nástupcem coupé-cabrioletu SC. Designově hraje Lexus na agresivní notu, to jsme viděli již například u nového sedanu IS. Podobně by měl být pojatý i nový sportovní model, který by si měl větší část linií vypůjčit od konceptu LF-LC.

O pohon se v první řadě postará hybrid kombinující šestiválec o objemu 3,5 litru a výkonu 257 kW/350 koní, který by měl doplnit osmiválec 4.6 s mnohem zajímavějšími parametry. Výkon tohoto motoru by se totiž měl pohybovat okolo 367 kW, což je 500 koní. Jak nejlepší tradice praví, Lexus SC bude mít pohon zadních kol, manuální převodovku však nejspíše očekávat nemůžeme.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: