Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Malý crossover od Jeepu bude kratší než Opel Mokka

News

03.07.2013

Příští rok vyrazí na silnice nejmenší Jeep současnosti. Na délku má měřit méně než 4,2 metru. Technický základ pak poskytne plánovaný Fiat 500X.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Malé městské crossovery zažívají v posledních měsících nevídaný nástup. Po dvou francouzských novinkách v podobě Renaultu Captur a Peugeotu 2008 se chystají na scénu také modely od Fiatu a pod něj spadajících značek. Očekávat můžeme kromě modelu 500X také malé SUV od Jeepu, tedy značky, která celý segment terénních automobilů definovala. V případě americké značky se bude jednat o jistý milník, přece jen máme s jejím jménem spojeny ty pravé terénní automobily, crossovery a podobné vozy byly prozatím doménou jiných značek.

Nicméně segment městských SUV nebo crossoverů zažívá především v Evropě nevídaný růst, pro automobilky je tak tato kategorie jednou z mála, ve které se mohou dostat do černých čísel. Navíc vývoj a výroba těchto automobilů není tak finančně náročná, většina komponent už totiž existuje. Podle výkonného ředitele značky Jeep Mikea Manleyho bude nový malý Jeep dlouhý zhruba 4,2 metru, což je o necelých 8 centimetrů méně než takový Opel Mokka. Na druhou stranu takový Renault Captur je ještě kratší, Peugeot 2008 také. Vůz se bude prodávat také v USA, kde jsou podobné vozy brány prozatím s menší nedůvěrou, přece jen Američané jsou zvyklí na SUV s délkou přes 5 metrů, podobná nákupní taška je moc nezajímá.

Nicméně i v zámoří se začíná vkus pomalu měnit, ceny benzinu jsou na rekordních hodnotách, spotřeba přes 13 litrů tak už není tolik žádoucí. Výroba crossoveru Jeep bude probíhat společně s Fiatem 500X v italské továrně ve městě Melfi. Motory budou především přeplňované, zejména v Evropě budou populární vznětové verze.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: