Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda zveřejnila fotky interiéru Octavie RS

News

03.07.2013

Nejrychlejší Octavia všech dob pomalu začíná poodhalovat svá tajemství. Díky novým fotkám můžeme vidět interiér tohoto modelu. Oficiální premiéra proběhne již 10. července na slavném Festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Škoda Octavia třetí generace je na trhu teprve několik měsíců a my jsme již měli možnost vidět prakticky všechny verze. Tou naposled představenou je zároveň nejrychlejší Octavia všech dob s přídomkem RS. Ta sice oproti původním předokladům nedostala elektronický omezovač na 250 km/h, nicméně i výsledných 248 km/h v případě motoru 2.0 TSI je více než slušných. Zážehový motor o výkonu 162 kW/220 koní je stejný jako v případě Volkswagenu Golf GTI. Díky němu zrychlí zážehová Octavia RS z 0 na 100 km/h za 6,8 sekund. Kromě tohoto motoru bude v nabídce také oblíbený vznětový čtyřválec 2.0 TDI, tentokrát s výkonem 135 kW/184 koní.

Kromě obligátního liftbacku se současně představí i verze Combi, která tvoří podstatnou část prodejů modelu RS. Ač jsme již meli možnost spatřit několik snímků, fotky interiéru chyběly. Tedy až dosud. Škoda totiž zveřejnila další fotografie, na kterých můžeme nově vidět i vnitřek vozu. Největší změnou oproti standardní Octavii jsou sportovní sedadla s integorvanými opěrkami hlavy. Kabina dostala také nové obložení se vzorem připomínajícím strukturu uhlíkových vláken. Škoda Octavia RS se vždy vyznačovala decentním vzezřením, proto nemůžeme očekávat žádnou divočinu.

Oficiálnín premiéra tohotovozu proběhne večer 10. července v anglickém Goodwoodu, kde se již od roku 1993 koná slavný Festival rychlosti, na který každoročně zamíří více než 100 000 fanoušků.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: