Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Je toto zadeček nové Mazdy 3 sedan?

News

02.07.2013

Nová generace Mazdy 3 se s karoserií hatchback představila před několika dny. Kromě této verze se v budoucnu dočkáme také sedanu, který bude oblíbený především v USA nebo Číně.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Oficiální premiéra nové generace Mazdy 3 je prakticky za dveřmi. Kromě klasického pětidveřového hatchbacku se představí také verze sedan, která je populární především na mimoevropských trzích. Očekávat můžeme úplně stejnou techniku jako v případě hatchbacku. Platforma SkyActiv posloužila kromě moedlu CX-5 také Mazdě 6, nejinak tomu je i v tomto případě. Z rodiny Skyactiv budou také motory. Novinkou je atmosférický zážehový čtyřválec o objemu 1,5 litru, který disponuje výkonem 74 kW/100 koní a točivým momentem 150 N.m. Tento motor doplní také větší 2.0 SkyActiv-G s výkonem 88 kW/120 koní, 115 kW/156 koní a 121 kW/165 koní. Na vybraných trzích bude k dispozici i motor 2.5 SkyActiv-G s výkonem 137 kW/186 koní a 250 N.m točivého momentu. Zejména v Evropě pak bude populární vznětový motor o objemu 2,2 litru, který se pyšní výkonem 110 kW/150 koní a 380 N.m.

V rámci politiky snižování hmotnosti projde i sedan menší odtučňovací kúrou, která bude mít za následek úbytek několika desítek kilogramů. V rámci technologie SkyActiv dostane Mazda 3 rekuperační systém i-ELOOP, který zužitkuje zbytkovou energii při brzdění.

Mazda 3 sedan bude standardně vybavena šestistupňovou manuální převodovkou, kterou doplní automat taktéž se šesti stupni.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: