Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Je toto zadeček nové Mazdy 3 sedan?

News

02.07.2013

Nová generace Mazdy 3 se s karoserií hatchback představila před několika dny. Kromě této verze se v budoucnu dočkáme také sedanu, který bude oblíbený především v USA nebo Číně.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Oficiální premiéra nové generace Mazdy 3 je prakticky za dveřmi. Kromě klasického pětidveřového hatchbacku se představí také verze sedan, která je populární především na mimoevropských trzích. Očekávat můžeme úplně stejnou techniku jako v případě hatchbacku. Platforma SkyActiv posloužila kromě moedlu CX-5 také Mazdě 6, nejinak tomu je i v tomto případě. Z rodiny Skyactiv budou také motory. Novinkou je atmosférický zážehový čtyřválec o objemu 1,5 litru, který disponuje výkonem 74 kW/100 koní a točivým momentem 150 N.m. Tento motor doplní také větší 2.0 SkyActiv-G s výkonem 88 kW/120 koní, 115 kW/156 koní a 121 kW/165 koní. Na vybraných trzích bude k dispozici i motor 2.5 SkyActiv-G s výkonem 137 kW/186 koní a 250 N.m točivého momentu. Zejména v Evropě pak bude populární vznětový motor o objemu 2,2 litru, který se pyšní výkonem 110 kW/150 koní a 380 N.m.

V rámci politiky snižování hmotnosti projde i sedan menší odtučňovací kúrou, která bude mít za následek úbytek několika desítek kilogramů. V rámci technologie SkyActiv dostane Mazda 3 rekuperační systém i-ELOOP, který zužitkuje zbytkovou energii při brzdění.

Mazda 3 sedan bude standardně vybavena šestistupňovou manuální převodovkou, kterou doplní automat taktéž se šesti stupni.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: