Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Sebastian Vettel převzal Infiniti FX Vettel Edition

News

02.07.2013

Trojnásobný šampion formule 1 Sebastian Vettel slaví dnes své 26. narozeniny. Jako dárek dostal nové Infiniti FX pojmenované po něm. Po nevydařené Velké ceně Británie tak má Vettel alespoň nějakou radost.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V neděli si jela Velká cena Británie na okruhu Silverstone, který hostil vůbec první závod formule 1. Závod poznamenalo hned několik nehod, kdy hlavním viníkem byly pneumatiky Pirelli. Ty například odsoudily Leiwse Hamiltona z pozice aspiranta na vítězství do role dotahujícího jezdce. Cílovou pásku neviděl ani úřadující mistr světa Sebastian Vettel, kterého pro změnu několik kol před koncem zradila převodovka. Malou útěchou může být Vettelovi alespoň narozeninový dárek, který dostal od automobilky Infiniti. Speciální edice FX Vettel Edition totiž nese jeho jméno.

Infiniti FX Vettel Edition je svým zaměřením jedno z nejsportovnějších SUV na trhu, alespoň co se výkonu týče. Technici vzali standardní osmiválec o objemu 5,0 litru, který nově produkuje 309 kW/420 koní, díky čemuž zrychlí tento vůz z 0 na 100 km/h za výtečných 5,6 sekund, maximální rychlost je pak ještě zajímavější, v případě Infiniti FX Vettel Edition se totiž dokáže rozjet až na rovných 300 km/h! Kromě vyššího výkonu se změnil i exteriér, který je mnohem agresivnější než dosud. Podvozek byl adekvátně snížen, úprav se dočkalo i odpružení. Celkově vznikne pouze 150 kusů, přičemž v Evropě jich zůstane zhruba třetina, o zbytek se poperou zájemci z Ruska a Blízkého východu. Základní cena Inifniti FX Vettel Edition začíná na zhruba 120 000 eur (přes 3 000 000 korun).

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: