Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nové MINI na prvních snímcích

News

01.07.2013

Třetí generace novodobého MINI se ukáže již za několik měsíců, přesto jsme moc možností vidět nezahalený model neměli. Tedy až doteď. Na internet totiž unikly první snímky tohoto velmi oblíbeného stylového hatchbacku.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

MINI se všemi velkými písmeny označuje novou éru automobilky, kterou nastartovalo BMW jako jediný vlastník. Z kdysi velmi malého vozu se stal hatchback klasických proporcí, který než na nízkou cenu sázel především na styl a skvělé jízdní vlastnosti. Během více než 10 let nabobtnala nabídka značky MINI na sedm modelů, ne všechny se ale dočkají nástupce. Přece jen drtivou většinu prodejů stále tvoří klasické MINI a SUV Countryman. Již za pár měsíců uvede automobilka na trh již třetí generace klasického MINI. Žádné větší změny nečekejme, design se bude držet úspěšného konceptu svých předchůdců, výraznější novinky tak můžeme očekávat v interiéru nebo pod kapotou.

Z uniklých fotek lze poznat, že přední světlomety dostaly LED kroužky denního svícení, které připomínají koncept Rocketman z roku 2011. Přední část vypadá z fotek trochu jako Fiat 500L. V interiéru můžeme očekávat nový multimediální systém s ovladačem podobným tomu u systému iDrive. Nové MINI bude prvním modelem z celkových 11, které využijí novou platformu UKL1. Kromě těchto britských vozů vyjede na této platformě pro modely s předním pohonem také 12 modelů BMW. Pod kapotou uvidíme novinky v podobě přeplňovaných zážehových a vznětových tříválců o objemu 1,5 litru, které opět zamíří i do BMW. Další významnou změnou bude nahrazení současné archaické šestistupňové automatické převodovky moderním osmistupňovým automatem, základ ale stále bude tvořit manuální převodovka se šesti stupni.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: