Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová Škoda Octavia RS bude i jako 4x4!

News

30.06.2013

Nejrychlejší Octavia všech dob se ještě ani nedostala na trh a už se hodně silně spekuluje o verzi s pohonem všech kol.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Škoda Octavia 3. generace se představila začátkem prosince roku 2012. Od té doby se kromě liftbacku ukázala i velmi populární Octavia Combi a také verze s pohonem všech kol. Vrcholem však je až verze RS, jejíž fotky uvolnila Škoda před několika týdny. Technika je v tomto případě shodná s Golfem GTI/GTD. Motory bude zastupovat vznětový čtyřválec 2.0 TDI o výkonu 135 kW/184 koní, který doplní zážehový 2.0 TSI o výkonu 162 kW/220 koní. S tímto motorem dokáže akcelerovat Octavia RS z 0 na 100 km/h za 6,8 sekund a dosáhne maximální rychlosti 248 km/h. K dispozici bude opět kromě šestistupňové manuální převodovky také automatická dvouspojková převodovka DSG se shodným počtem stupňů. Vzhledově se bude Octavia RS lišit od běžného provedení především jinými nárazníky, decentním zadním křídlem, až 19palcovými litými koly nebo interiérem se sportovními sedačkami . Laky budou opět nápadité, kromě klasických barev dostane rychlá Octavia také zelenou metalízu nebo typický žlutý lak.

Škoda Octavia RS byla vždy pouze předokolka, to by se však v aktuální generaci mohlo změnit. Uvažuje se totiž o použití systému Haldex 5. generace, který používá Octavia 4x4. Pohon všech kol je populární zejména v Německu, Švýcarsku, Rakousku a v ČR, tedy na velmi důležitých trzích pro domácí automobilku, podobná verze by se tak nestala pouhou ozdobou nabídky, ale relativně výrazným elementem. Rychlé Škody jsou velmi populární i ve Velké Británii, kde jsou označovány jako vRS.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: