Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Faceliftovaný VW Polo dostane tříválec z modelu Up!

News

30.06.2013

Polo prodělá pro modelový rok 2014 drobné změny. Kromě vzhledu se změní i některé motory. Do nabídky totiž zavítá tříválec o objemu 1,0 litru, který najdeme v modelech VW Up! nebo Škoda Citigo.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Úspěšný model segmentu C Volkswagen Polo prodělá tento rok menší kosmetické změny, které sjednotí design s novým Golfem nebo Passatem. Kromě upraveného vzhledu se dočkáme také modernizovaných pohonných jednotek, které doplní nový tříválec o objemu 1,0 litru, které se nacházejí v modelech New Small Familly. Očekávaný výkon se má pohybovat od 44 kW/60 koní po 66 kW/90 koní. Tato jednotka tak nahradí dosavadní tříválec http, který najdeme i v nabídce Škody Fabia nebo Roomster. Nová pohonná jednotka tak doplní stávající nabídku zážehových čtyřválců TSI a vznětových TDI.

Jak již bylo zmíněno, změny se dotknou i designu exteriéru. Ten dostane nová přední a zadní světla, nové nárazníky nebo menší anténu. V interiéru pak najdeme například novou palubní desku nebo další elektronické asistenty.

Nová generace Volkswagenu Polo již využije modulární platformu MQB, na které vyjíždí například Golf sedmé generace. Vůz dostane také nové a úspornější motory TSI a také oblíbené vznětové TDI. Shodnou techniku pak dostane také nová generace Škody Fabia a také nástupce Roomsteru, který ale změní koncepci. Místo malého MPV s poněkud konzervativním designem půjde nově o crossover, který je v současnosti velmi populární.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: