Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Znovuzrozené TVR vyjede s novým modelem v roce 2015

News

30.06.2013

Britská automobilka, která má za sebou nejeden stav klinické smrti, se vrátila zpět do britských rukou. Model, s nímž společnost vstoupí do nové éry, se představí pravděpodobně v roce 2015.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

TVR patří mezi ty společnosti, které nezachránilo ani slavné jméno. Podobných automobilek bylo v Británii ještě před několika desetiletími nespočet. Jednalo se výhradně o malosériové výrobce, kteří se zaměřovali především na sportovní modely. S příchodem elektroniky, přísným emisních limitů a důrazu na bezpečnost však podobné automobilky končily jedna za druhou. TVR se však podařilo nějakým zázrakem přežít i přelo milénia. Před několika lety se vlastníkem této tradiční britské společnosti stal mladý ruský milionář, který měl s TVR velké plány. Jak to ovšem většinou bývá, zůstalo pouze u plánů. Doba vůbec nepřála podobným automobilům, zájem zámožných fanoušků rychlých aut se přesunul k masovějším značkám typu Porsche, Ferrari a Lamborghini a TVR pomalu upadalo. Upřímně, pověsti značky nepomohla ani legendární nespolehlivost jejich automobilů nebo pro někoho příliš extravagantní design.

V minulých měsících se však TVR dostalo zpět do britských rukou, tedy tam, kam patří. Předseda představenstva TVR Les Edgar nyní poodhalil nejbližší plány automobilky. Ty počítají nejméně se dvěma novými modely. První z nich vyjede na trh již za dva roky, další by měl následovat nedlouho poté. Cena druhého modelu se má pohybovat okolo 60 až 90 tisíci eur (1,56 milionu až 2,33 milionu korun). Stále se tak bude jednat o supersportovní vozy pro běžné lidi, tedy alespoň v uvozovkách. Nová TVR také nebudou mít žádné elektronické asistenty, filozofií společnosti je nabídnout lidem co nejjednodušší a nejryzejší pocit z jízdy s vozem s motorem vpředu a pohonem zadních kol.

O původu pohonných jednotek zatím nebylo rozhodnuto. Buď si TVR motory vyrobí samo, nebo vsadí na osvědčené motory od nějakého externího dodavatele. Vzhledem k finanční náročnosti první varianty očekáváme, že TVR sáhne po nějaké již existující pohonné jednotce.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: