Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

F1: po dramatu slaví vítězství Rosberg

News

30.06.2013

Plná zásadních zvratů, tak nějak by se dala charakterizovat letošní Velká cena na okruhu v Silverstone. V závodě jsme viděli hned několik defektů, které sesadily z prvního místa Hamiltona i Vettela. Plných 25 bodů si nakonec odváží Nico Rosberg s Mercedesem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Okruh Silverstone patří mezi nejtradičnější a nejoblíbenější závody v celé sezoně. Právě zde se jel první závod formule 1. Velká většina týmů bere navíc tento závod jako svůj domácí, jelikož mají v Anglii své sídlo. Nejlépe si v sobotní kvalifikaci vedl domácí Lewis Hamilton, který vybojoval pole position a hodlal napodobit výkon z roku 2008, kdy v Silverstone vyhrál. Tuto předpověď se Hamiltonovi dařilo naplňovat až do 8. kola, kdy mu praskla zadní levá pneumatika. Následná nucená zastávka v boxech znamenala propad až do hloubi závodního pole. Podobná situace s pneumatikami však nebyla ojedinělá, během závodu totiž postihla další tři jezdce. Vždy se navíc jednalo o tu stejnou pneumatiku, tedy zadní levou. Zdá se, že problémy s výdrží Pirelli ještě nevyřešilo. Pro italskou společnost je to tak další rána v tomto ročníku.

Do čela závodu se po Hamiltonově defektu dostal lídr šampionátu Sebastian Vettel, který si tak mohl zajistit ještě vyšší bodový náskok na druhé místo. Vše šlo podle plánu až do posledních kol závodu, kdy musel doposud vedoucí Vettel kvůli problémům s převodovkou odstoupit. Jednalo se tak o druhý debakl pro vedoucí muže v dnešním závodě. Na první místo se tedy dostal Nico Rosberg, který si tuto pozici udržel až do cíle. Na druhém místě nakonec dojel Mark Webber, pro nějž je letošní sezona tou poslední v F1, od příštího ročníku totiž bude jezdit v Porsche. Webber si zažil těžké chvilky hned po startu, kdy se kvůli kolizi propadl až za první desítku. Díky stíhací jízdě, dobře zvolené taktice a odstoupení několika jezdců nakonec vybojoval skvělé druhé místo. Na třetí příčce dojel Fernando Alonso, kterému se v sobotní kvalifikaci moc nedařilo. U Ferrari tak mohou být spokojeni. Jako čtvrtý viděl cílovou pásku jeden z dnešních největších smolařů Lewis Hamilton, který si myslel na vítězství. Po nešťastném začátku je ale i toto umístění více než dobré. Pátý Kimi Räikkönen doplatil na příliš staré pneumatiky. Ještě několik kol před koncem jezdil na vynikajícím druhém místě, nicméně soupeři využili výhody systému DRS a především novějšího obutí a odsunuli finského jezdce až k pátému místu.

Další Velká cena se jede již příští víkend na okruhu s legendárním jménem Nürburgring.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: