Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Infiniti Q50 startuje na zajímavých 861 160 Kč!

News

27.06.2013

Infiniti Q50 je novým prémiovým vozem, který má údajně měnit filosofii designu, luxusu a technologií v segmentu sedanů střední třídy. A na český trh vstupuje se zajímavou cenovkou. V základu přijde na 861 160 Kč. První vozy budou zákazníkům dodány v září, ale objednávat lze Q50 už nyní!

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Dle tiskové zprávy překonává nové Infiniti Q50  předvídatelný vzhled a známé technologie využívané v segmentu. Navíc přidává špičkový výkon a dobrý pocit z jízdy. Jaké ve skutečnosti bude, posoudíme až za nějakou dobu, teď se ale pojďme podívat na některé podrobnosti...

Verze Q50 Hybrid

Nový výkonný model Q50 s přídomkem Hybrid je vybaven benzínovým motorem V6 o objemu 3,5 litru s výkonem 364 koní. To vystačí na zrychlení 0-100 km/h za 5,3 sekundy a emisemi 155 g/km CO2. Tento výkon je dosažen díky okamžitému přenosu výkonu elektromotoru na hnací ústrojí prostřednictvím inovativního systému dvojspojkové převodovky. Q50 Hybrid je na českém trhu k dispozici od 1 286 651 Kč.

Seznam kapitol

Model Q50 2.2 d

Kromě Hybridu nabízí Q50 i variantu se čtyřválcovým vznětovým motorem  o objemu 2,2 l, který Infiniti ve svém modelu nabízí vůbec poprvé. Tato verze s výkonem 170 koní (točivý moment 400 N.m), nízkými emisemi CO2 (115 g/km) a výbavou, kterou zákazníci v tomto segmentu vyžadují, začíná na ceně 861 160 Kč.

Na rozdíl od zažitého designu v segmentu, kde devět z deseti vozů pochází z Německa, vyniká Infiniti Q50 svěžím a výrazným vzhledem. Jeho design je charakteristický ostrými proporcemi, výraznými prolisy a svůdnými dynamickými křivkami.

Infiniti Q50 také nabízí výrazný nový pohled na oblast technologií. Kombinace rychle reagujícího přímého adaptivního řízení – prvního elektronicky řízeného systému použitého v osobních automobilech – a hybridu s přímou odezvou pohonné jednotky dodávají vozu  údajně nejvyspělejší dynamické vlastnosti dostupné v dané třídě. Q50 je k dispozici s pohonem zadních nebo všech kol. K vyladění jízdních vlastností přispěl Sebastian Vettel, mistr světa Formule 1 a ředitel pro výkon značky Infiniti. 

Infiniti Q50 přináší do segmentu prémiových vozů víc než samotnou radost z jízdy díky využití aplikací jako je Facebook přímo ve voze. Platforma Infiniti InTouch totiž nabízí aplikace jako je Facebook nebo Twitter a dává tak zákazníkům svobodu.

Seznam kapitol

Solidní výbava

Model Q50 2,2 d začíná na ceně 861 160 Kč a nabízí, jak je u značky Infiniti zvykem, vysokou úroveň standardní výbavy. Ta zahrnuje Infiniti InTouch, komunikační technologii nové generace se dvěma dotykovými obrazovkami, volič jízdních režimů, systém stop start, zadní kameru, aktivní potlačení hluku, systém řízení trakce, dvouzónovou klimatizaci, 17" kola z lehkých slitin, lak odolný proti poškrábání, multifunkční volant, dělená zadní sedadla s průvlakem na lyže, přehrávání audia přes Bluetooth hands-free a hlasové ovládání.

Nabídka bude zahrnovat širokou škálu verzí a výbav určených na míru pro privátní a firemní klienty. Kompletní ceník a detailní informace k jednotlivým stupňům výbavy budou zveřejněny 1. července 2013.

Seznam kapitol

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: