Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Citroën představil prodlouženou C4 Grand Picasso

News

26.06.2013

Několik týdnů po krátké verzi představil Citroën také větší C4 Grand Picasso. Díky prodloužené modulární platformě EMP2 nabídne vůz až sedmimístnou konfiguraci.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nové MPV od Citroënu doslova šokovalo svým vzhledem, které zejména přední částí připomíná nedávno představený Jeep Cherokee. Oba dva modely totiž opustily klasické rozměrné přední světlomety a vsadila na dvojici světel na každé straně. Horní úzký LED pás funguje jako denní svícení, spodní světlomet pak obstarává klasické svícení. Celkově design působí velmi zajímavě, o jeho úspěchu ale rozhodnou až prodeje. Citroën bude opět nabízet kromě pětidveřového provedení také delší C4 Grand Picasso, které se ukázalo světu jen několik týdnů po premiéře klasického Picassa.

I větší C4 Grand Picasso používá nové vyvinutou modulární platformu EMP2, kterou dostal například i Peugeot 308 druhé generace. Jedním z hlavních trumfů tohoto řešení je nižší hmotnost, která v případě tohoto modelu klesla oproti předchůdci o významných 110 kilogramů. Díky o 11 cm delšímu rozvoru nabídne C4 Grand Picasso objem zavazadlového prostoru o hodnotě 700 litrů. Interiér je kompletně převzat z menšího modelu, očekávat tak můžeme i barevný dotykový displej o úhlopříčce 12 palců.

Motory se také nebudou lišit. Základní jednotkou bude turbodiesel 1.6 e-HDi 90 Airdream, který doplní 1.6 HDi 115 a silnější 2.0 HDi 150. Později přibydou také zážehové motory VTi a THP. K dispozici bude šestistupňová manuální převodovka a také nově vyvinutý automatizovaný manuál se shodným počtem stupňů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: