Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan představil Micru nismo a nismo S.

News

25.06.2013

Nedávno modernizovaná Micra se představila i ve verzích, jejichž úpravu si vzala na svědomí divize nismo. Upravený kompresorem přeplňovaný tříválec 1.2 DIG-S produkuje výkon 116 koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O tom, že divize nismo má v plánu se přeměnit v lidovou obdobu společnosti AMG nebo BMW M, víme již delší dobu. Kromě crossoveru Juke, zadokolky 370Z a absurdně rychlého GT-R představila tato firma také poladěnou Micru. V případě tohoto malého Nissanu se ale jedná o velmi decentní změny, respektive jejich výsledek není tak výrazný, jak by se mohlo zdát. Nismo totiž použilo současný kompresorem přeplňovaný tříválec 1.2 DIG-S, který patří mezi nejlepší motory ve své třídě. Technici dosáhli několika úpravami výkonu 85 kW/116 koní a točivého momentu 156 N.m. Na první pohled se nejedná o nijak zásadní údaje, nicméně díky nízké hmotnosti Micry a upravenému podvozku se může jednat o zajímavé svezení.

Kromě posíleného motoru se Micra nismo dočkala také nového výfuku, výkonnějším brzdám nebo 16palcovým kolům s pneumatikami o rozměru 205/45, které zaručí lepší přilnavost. Exteriér automobilu se od běžného provedení liší jiným a výraznějším předním nárazníkem s LED denním svícením, upravenou přední maskou, odlišnými nástavci prahů nebo červeně zbarvenými zpětnými zrcátky. Exkluzivně pro modely nismo a nismo S budou nabízeny laky Pure Black, Brilliant Silver a Brilliant White Pearl. Co se týče rozdílů mezi oběma modely, Micra nismo má k dispozici výhradně bezestupňovou převodovku CVT, zatímco nismo S sází na pětistupňový manuál.

Oba tyto vozy byly představeny zatím jen pro japonský trh, kde se evropská Micra prodává pod názvem March. O prodeji obou modelů i u nás zatím nejsou bližší informace, nicméně vzhledem k ofenzivě Nissanů nismo můžeme posílenou Micru velmi pravděpodobně očekávat i u nás.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: