Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW představí koncept Active Tourer Outdoor

News

24.06.2013

MPV od BMW bude brzy realitou. Designově bude vycházet z konceptu Active Tourer, který se za necelý měsíc představí i ve verzi Outdoor.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

BMW má pověst největšího výrobce sportovně zaměřených aut. Nicméně pouze s takto pojatými automobily se nedá příliš dlouho fungovat, proto se v budoucnu dočkáme i méně zajímavých a vzrušujících automobilů. Jedním z nich bude kompaktní MPV na bázi konceptu Active Tourer, mnichovská automobilka tak postaví přímého konkurenta pro Mercedes třídy B. Největším šokem nebude samotné zaměření vozu, nýbrž jeho koncepce. Ano, sériový model totiž dostane platformu s pohonem předních kol! K tomu všemu můžeme očekávat také přeplňované zážehové a vznětové tříválce, které očekáváme i v řadě 1 nebo v řadě 3.

BMW již za necelé tři týdny představí novou variaci na téma Active Tourer, tentokrát s přídomkem Outdoor. Vůz tak dostane oplastovanou karoserii, možná i vyšší světlou výšku. K pohonu bude sloužit kombinace již zmíněného přeplňovaného zážehového tříválce o objemu 1,5 litru, který bude pracovat v kombinaci s elektromotorem. Celkový výkon pohonné soustavy bude slušných 140 kW/190 koní a točivý moment 200 N.m. Díky lithium-ionovým bateriím ujede BMW Active Tourer Outdour až 30 km, přičemž zrychlení z 0 na 100 km/h zabere vozu méně než 8 sekund. Maximální rychlost se pak přiblíží 200 km/h.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: