Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Projekt diesel-elektrického supersportu od Audi míří k ledu

News

24.06.2013

Plánovaný diesel-elektrický supersport od Audi hned jen tak nebude. Po elektrickém Audi R8 e-tron tak končí další podobný projekt. Místo toho se automobilka soustředí na koncept Sport Quattro.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V posledních měsících to začíná vypadat, že elektřina jako palivo budoucnosti začíná ustupovat. Přichází klasické vystřízlivění, které ovšem jako fanoušci aut jenom vítáme. Jednou z automobilek, která své hybridní a elektrické projekty redukuje, je Audi. To před několika měsíci přišlo s oznámením, že plánovaný elektrický supersport R8 e-tron skončí pouze jako technické cvičení. Dříve se ovšem nahlas mluvilo o sériové produkci. Podobným fiaskem skončily i plány na diesel-elektrický supersport s kódovým názvem Scorpion.

Tento vůz měl vycházet z veleúspěšného závodního speciálu R18 e-tron quattro, který mimo jiné vyhrál letošní jubilejní 90. ročník nejslavnějšího vytrvalostního závodu Le Mans. Teď to ale vypadá, že Audi se místo na vznětový hybridní supersport soustředí na mnohem zajímavější projekt, a to na nástupce legendárního Audi Quattro, jehož koncept se ukáže v září na autosalonu ve Frankfurtu. Pod kapotou tohoto vozu má pracovat dvakrát přeplňovaný osmiválec s výkonem okolo 478 kW/650 koní. To je opravdu slušná nálož, co říkáte?

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: