Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Německá Rada pro design ocenila Škodu Octavii

News

24.06.2013

Třetí generace oblibené Octavie se dočkala prestižního ocenění od Rady pro design v kategorii Design exteriéru produkčních vozů.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nová, v pořadí již třetí generace Škody Octavia užívá design z pera Jozefa Kabaně. Její tvary se vyznačují čistotou, jednoduchostí a důrazem na hrany. Jako celek působí vůz sice jednoduše, o to ale nadčasověji. Ostatně podobně jako Octavia druhé generace před faceliftem. Povedeného designu si všimli i v zahraničí, například německá Rada pro design ocenila vzhled nové Octavie v kategorie Design exteriéru produkčních vozů. Vítězství je o to zajímavější, že odborná porota udělovala ocenění v této kategorii vůbec poprvé.

Porota soutěže „Automotive Brand Contest“ ocenila na nové Octavii nejen samotné tvary, ale také nový designový jazyk celé značky Škoda, pod kterým se podepsal již zmiňovaný Jozef Kabaň. Pro Kabaně je Octavia třetí generace druhým vozem, na kterém se u Škody podílel, jeho prvotinou byl model Rapid. Z jeho pera vyjedou v nejbližší budoucnosti také facelift modelu Yeti, nová generace Fabie a Roomsteru nebo třetí generace Superbu, který před nedávnou dobou prodělal lehký facelift ztotožňující vůz s novou filozofií značky.

Německá Rada pro design (German Design Council) vznikla již v roce 1953 z iniciativy samorného Spolkového sněmu. Vystupuje jako nezávislá mezinárodní nadace zaměřující se výhradně na design. V rámci soutěže „Automotive Brand Design“ uděluje tato nadace každoročně oceněná v devíti hlavních a čtyřech vedlejších kategoriích. Hodnotí se nejen produkční vozy, ale i koncepty nebo multimediální a marketingové kampaně.

Ceny si vítězové převezmou 10. září během „Automotive Designer’s Night“ konané během frankfurtského autosalonu.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: