Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo plánuje úpravu Polestar i pro další modely

News

24.06.2013

Potvrzené Volvo S60 Polestar by v budoucnu mohli doplnit ještě další výkonné modely. Pokud bude zájem zákazníků vysoký, stane se z Polestar švédská obdoba AMG nebo BMW M.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Volvo se pod novými čínskými majiteli nadechuje k novému životu. Kromě představení nástupce již přesluhujícího a kdysi velmi populárního modelu XC90 se konečně dočkáme také opravdu výkonného Volva v podobě S60 Polestar. No, o tak velkou bombu se sice jednat nebude, nicméně i nějakých 350 koní nezní vůbec špatně. Prvních 50 kusů tohoto vozu nabídne Volvo exkluzivně v Austrálii, která bude takovým lakmusovým papírkem zájmu o podobně laděné modely. Pokud zákazníci přijmou S60 Polestar kladně, je velmi pravděpodobné, že se dočkáme i dalších výkonných Volv od Polestaru.

Tato divize by se totiž mohla stát obdobou takových kapacit, jako je AMG, Quattro GmbH nebo BMW M. Volvo by mohlo také pokrýt poptávku po kompromisnějších modelech v podobě „eSkových“ Audi nebo modelů BMW od M Performance. Nejpravděpodobnějšími kandidáty na posilovací kúru jsou podle všeho vozy V40 a XC60.

Zatím se však jedná pouze o spekulace, respektive přání představitelů automobilky Volvo. Rozhodující bude zájem o S60 Polestar, podle nějž se bude Volvo rozhodovat. Pokud by se ale zeptali nás, my bychom byli jednoznačně pro. Přece jen Volvo v současné době nenabízí moc důvodů, proč upřednostnit některý z jejich modelů před německou prémiovou konkurencí. Ceny jsou velmi podobné, technika mnohdy horší, více emocí by tak mohlo přitáhnout nové a hlavně mladší zákazníky, které automobilka potřebuje.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: