Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Honda Civic Tourer bude mít věší kufr než Octavia

News

24.06.2013

Plánované kombi na bázi deváté generace Civicu má mít největší kufr z celého segmentu C, kterému v současnosti vládne nová Škoda Octavia Combi s objemem 610 litrů. V plánu je také sportovnější verze Type S.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Honda Civic deváté generace je pro japosnkou automobilku klíčový model nejen v Evropě. Aby tento vůz uspěl i na náročném trhu na starém konktinentu, nasadila Honda těžký kalibr v podobě velmi úsporného vznětového čtyřválce 1.6 i-DTEC Earth Dreams, kterému nedělá problémy jezdit za 3,5 litru nafty na 100 km. Kromě klasického pětidveřového hatchbacku se však dočkáme i praktičtějšího kombi s přídomkem Tourer, jehož premiéra proběhne na podzim na autosalonu ve Frankfurtu.

Podle vyjádření představitelů Hondy má mít Civic Tourer největší zavazadelník ve své třídě, to znamená, že vůz bude mít objem přinejmenším 610 litrů. Právě tolik má totiž nová Škoda Octavia Combi, která je rekordmanem (nejen) v segmentu C. Ve spojení s již zmiňovaným asketickým turbodieselem se jistě bude jednat o prodejní šlágr.

Kromě klasických provedení se ale pravděpodobně dočkáme také dynamičtěji pojatého Civicu Tourer Type S, který dostane například nižší a tužší odpružení nebo vzhled inspirovaný ostrým Civicem Type-R. Nejostřejší Civic přijde na trh až v roce 2015, tedy pár měsíců před modelem Civic Tourer Type-S.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: