Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Luxusní Renaulty zamíří nejdříve do Asie

News

23.06.2013

Nová značka Initiale Paris, pod kterou budou vyjíždět luxusní Renaulty, se představí nejdříve v Asii. Zákazníci na tomto kontinentu prý lépe přijdou celý koncept.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Luxusní francouzské automobily to neměly v posledních letech příliš snadné. Především pokusy Renaulty v podobě modelů Avantime a Vel Satis však skončily totálním propadákem. Automobilka se však nedávným neúspěchem evidentně nenechala zastrašit a chystá znovu skočit do vod luxusních automobilů. Ty však nemají vyjíždět pod zavedenou značkou, ale pod novým názvem Initiale Paris. První modely by neměly debutovat v Evropě, nýbrž v Asii, kde jsou zákazníci tolerantnější k podobným pokusům. Přece jen v Evropě je trh luxusních modelů rozdělen mezi Audi, BMW a Mercedes, na ostatní značky zbývá pouze minoritní podíl.

Mezi prvními zeměmi, kde by se moedly značky Initiale Paris měly objevit, jsou Jižní Korea a Čína, kde je segment s podobně zaměřenými vozy ještě relativně v plenkách, respektive není kompletně ovládán jen několika málo značkami. Pokud se značce v těchto zemích povede, zamíří vozy i do Evropy, kde ale přece jen spojení francouzské automobilky a luxusního modelu působí trochu úsměvně. Alespoň to si myslí provozní ředitel Renaultu Carlos Tavares. S odložením startu prodeje v Evropě souvisí i momentální špatná ekonomická situace na domácím francouzském trhu, který navíc neslibuje v příštích letech větší zlepšení. Dá se tedy říci, že luxusní Renaulty by se tak neměly kde prodávat. Německo má prémiových značek dostatek a Velká Británie Renaultům příliš neholduje, o čemž svědčí i to, že nová Laguna a nástupce modelu Espace za kanál La Manche nejspíše nezamíří. Ostatní větší trhy jako Španělsko nebo Itálie pak vykazují nejhorší prodeje za posledních 30 let.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: