Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nástupce SLS AMG bude konkurovat Porsche 911

News

23.06.2013

Nástupce GT od Mercedesu se představí již za dva roky. Oproti současnému SLS AMG bude slabší a má konkurovat například Porsche 911.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Když Mercedes představil model SLS AMG, nastolil tím novou éru sportovních vozů s trojcípou hvězdou ve znaku. Nástupce úspěšného modelu, který svým designem navazoval na slavné SL Gullwing z 50. let, se představí pravděpodobně již během dvou let. Oproti současnému provedení však bude nová generace s kódovým označením C190 konvenčnější a také slabší. Základní verze má totiž používat dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 4,0 litru a výkonu zhruba 357 kW/485 koní. Hlavní konkurencí se tak stanou vozy typu Porsche 911 nebo Jaguaru F-Type. Ostatně zrovna na legendární 911 má nový sportovní Mercedes spadeno.

Německá automobilka si modelem SLS AMG připravila půdu i pro menší a levnější modely, které by se měly prodávat ve větších počtem y být tak rentabilnější. Design však bude vycházet z povedeného SLS, tudíž můžeme očekávat dlouhou kapotu, vzhled plný retro prvků nebo krátký zadek. Atraktivních a zajímavých racčích křídel křídel se však nedočkáme, C190 zůstane u klasického řešení. Kromě již zmíněné takřka pětisetkoňové verze jev plánu také výkonná verze Black Series, která ze čtyřlitrového osmiválce dostane zhruba 430 kW/585 koní.

 Cena tohoto modelu se má pohybovat výrazně pod hranicí současného SLS AMG. Očekávat tedy můžeme sumu okolo 109 000 eur, tedy zhruba 2 800 000 Kč.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: