Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Finální Bugatti Veyron bude mít přes 1500 koní

News

22.06.2013

Jedno z nejdražších, nejsilnějších a nejrychlejších aut v historii se pomalu blíží ke konci svého života. Poslední verze však nabídne výkon přes 1500 koní a astronomickou cenovku okolo 150 milionů korun.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Bugatti Veyron mělo být nejdokonalejším automobilem v celé historii. Výkon 1001 koní a rychlost 407 km/h pro něj měla být samozřejmost. I přes počáteční potíže se však dočkal tento výjimečný automobil sériové produkce a díky technické dokonalosti se z něj stal se z něj nejrychlejší automobil na světě. V současné době nabízí Bugatti vylepšenou verzi SuperSport, respektive Vitesse, která disponuje výkonem 1200 koní. To však nemá být konečné číslo. Finální verze Veyronu má dostat čtyřikrát přeplňovaný šestnáctiválec o výkonu přes 1500 koní! Kromě vyššího výkonu se Veyron dočká také o 200 kilogramů nižší hmotnosti, z otesánka se tak stane atlet. Tedy pokud hmotnost okolo 1700 kg můžeme považovat za atletickou.

Za redukcí hmotnosti má stát ještě vyšší podíl uhlíkových vláken a dalších lehkých kompozitních materiálů. Díky nižší váze a vyššímu výkonu má maximální rychlost dosáhnout neskutečných 451 km/h! Cena tohoto vozu však také bude spíše z říše snů, spekuluje se totiž o částce přes 150 000 000 Kč, což je skoro třikrát více než kolik stojí Veyron Gran Sport Vitesse, nejrychlejší otevřený vůz historie. Počet těchto superVeryonů bude jistě omezený, nicméně i přes vysokou cenu se o něj jistě svede lítý boj.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: