Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Že by už konečně sériová podoba nové Mazdy 3?

News

20.06.2013

Nová generace hatchbacku od Mazdy se ukázala na dalším snímku. Je to realita, nebo podvrh?

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Mazdě se s příchodem modelu CX-5, který jako první přišel s technikou SkyActiv, začalo dařit. Po tomto úspěšném SUV přišla na řadu také Mazda 6, kterou bude následovat menší zástupce segmentu C s názvem Mazda 3. Ten bude opět vycházet z designového jazyka Kodo, který v budoucnu ponese i nejmenší model s dvojkou na konci. Díky filozofii SkyActiv můžeme očekávat jednu z nejnižších hmotností v této kategorii a také atmosférické zážehové motory, které se pomalu a jistě začínají stávat raritou, a to zejména u evropských výrobců.

Platforma SkyActiv, na které vyjíždí CX-5 i Mazda 6, bude použita ve zkrácené variantě i v tomto případě, očekávat můžeme i stejně motory. Kromě zážehového dvoulitru SkyActiv-G a vznětového 2.2 SkyActiv-D můžeme očekávat také nový 1.6 SkyActiv-D nebo také menší zážehový motor o stejném nebo podobném objemu. Premiéra nové generace proběhne již na podzim na autosalonu ve Frankfurtu, prodej bude zahájen na začátku roku 2014.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: