Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Chevrolet zveřejnil informace o Corvette Z51

News

20.06.2013

Nová Corvette Stingray se ve verzi Z51 pyšní zrychlením z 0 na 100 km/h za 4 sekundy. Cena v USA začíná na zhruba milionu korun.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na lednovém autosalonu v Detroitu se představila již sedmá generace jednoho z nejdéle se vyrábějících sportovních vozů historie. Již delší dobu je Corvette brána jako samostatná značka, k podobnému kroku se odhodlal i konkurenční Viper, který spadá pod značku SRT. Aktuální provedení Corvette Stingray je kromě základní verze nabízena i ve specifikaci Z51s odlišným vzhledem, elektronickým uzávěrkou diferenciálu nebo upraveným chladicím systémem. To vše za příplatek 2800 dolarů (54 700 Kč). K dispozici je také podvozek Magnetic Ride Control s proměnným nastavením tuhosti tlumičů, který stojí dalších 1795 dolarů (35 000 Kč).

Touto příplatkovou položkou byl vybaven i testovací kus, který zajel na okruhu Virginia International Raceway o délce 6,7 km za 2:51:78, čímž o 7 sekund překonalo Chevrolet Camaro 1LE. Corvette Stingray Z51 je vybavena vidlicovým osmiválcem o objemu 6,2 litru, který stejně jako ve standardní verzi nabízí výkon 339 kW/461 koní a točivý moment 624 N.m.

Díky globální politice značky Chevrolet bude nová Corvette Stingray oficiálně nabízena i v Evropě, a to včetně paketu Z51. Vrcholem celé nabídky se pak stane verze ZR1 s výkonem okolo 650 koní.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: