Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi vyrazilo svého technického šéfa

News

20.06.2013

Wolfgang Dürheimer, zodpovědný za výzkum a vývoj u automobilky Audi, dostal padáka. Spekuluje se, že za vyhazovem stojí blamáž v podobě elektrického supersportu R8 e-tron.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Jedna z hvězd koncernu Volkswagen AG dnes zhasla. V den svých 55. narozenin dostal vyhazov jeden z nejvýše postavených mužů Audi Wolfgang Dürheimer. Ten zastával u značky pozici technického ředitele zodpovědného za výzkum a vývoj nových modelů. Dürheimer nastoupil k Audi teprve minulé září, v koncernu VAG však působil již delší dobu. Ve svém životopise se může pyšnit například pozicí předsedy představenstva značek Bentley a Bugatti, bohaté zkušenosti má i z Porsche nebo BMW, kde začínal.

Za pádem tohoto muže stojí pravděpodobně neúspěch na poli elektromobilů. Největším překvapením bylo zrušení sériové výroby supersportu Audi R8 e-tron, které nakonec zůstalo v pouhých 10 kusech pouze pro vnitřní potřeby automobilky. Ještě minulý rok přitom Audi tvrdilo, že elektrická R8 bude běžně k dostání. Jednalo by se tak o přímou konkurenci pro nedávno představený Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive, jehož cenovka se pohybuje okolo 10,5 milionu korun. Kromě R8 e-tron se sériové produkce velmi pravděpodobně nedočká ani A1 e-tron, Dürheimer místo čistě elektrických automobilů sázel na plug-in hybridy, které jsou ve výsledku mnohem racionálnější volbou.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: