Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Kia cee’d GT a pro_cee’d GT startují na 519 980 Kč

News

20.06.2013

První významný krok jihokorejské automobilky mezi sportovní vozy boduje nejen vzhledem, ale také nízkou cenou. Ta na českém trhu začíná na 519 980 Kč!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ještě před pár roky jsme se produkci jihokorejských automobilek Hyundai a Kia vysmívali. Těm dobám je nicméně konec, dnes tyto dva asijské tygry musejí vzít na vědomí i tradiční evropští výrobci, kteří se s touto konkurencí mnohdy vyrovnávají velmi těžko. Kia si za posledních několik let vybudovala stabilní pozici a setřásla renomé exotického výrobce poněkud úsměvných aut. Druhá generace stěžejního modelu cee’d dokonce v mnoha ohledech přímo konkuruje modelům, které jsou na trhu v různých evolucích již desítky let.

Na český trh se začátkem července dostane vrcholné provedení tohoto hatchbacku segmentu C. Verze GT bude dostupná jak pro pětidveřový cee’d, tak i pro dynamičtěji střižený třídveřový pro_cee’d. K pohonu obou vozů bude sloužit přeplňovaný čtyřválec 1.6 GDI Turbo o výkonu 150 kW/204 koní a točivým momentem 265 N.m. To umožňuje vozu dosáhnout maximální rychlosti 230 km/h, přičemž zrychlení z 0 na 100 km/h zabere 7,7 sekund.

České zastoupení zvolilo v případě modelů GT agresivní politiku. Základní cena těchto vozů ve výbavě GT začíná na 519 980 Kč. Již od této úrovně můžete počítat s automatickou klimatizací nebo elektronická parkovací brzda. V nabídce bude ale také luxusnější verze GT Plus startující na 559 980 Kč. V tomto případě budou „ostré“ Kie vybaveny například xenonovými světlomety nebo systémem Smart Key pro bezklíčkové startování.

Oba vozy jsme již měli tu možnost vyzkoušet, proto se těště na exkluzivní první dojmy! Vše najdete v Autohitu 15/2013.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: