Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Sedmimístný Fiat 500L Living na prvních snímcích

News

20.06.2013

Fiat má se svým modelem 500L velké plány. Kromě klasické pětimístné verze se chystá i crossover s prozatimním názvem 500X. Nejnovějším počinem je však sedmimístná verze s názvem 500L Living.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Fiat zažívá (nejen) díky evropské ekonomické krizi krušné časy. Italská automobilka stopla prakticky všechny investice mířící do vývoje. V nabídce italské automobilky a jí spřízněných značek proto najdeme výhradně nekonkurenceschopné a zastaraké modely typu Punto, Brava nebo MiTo. Jedním z mála úspěšných Fiat je retro „pětistovka“. Fiat se rozhodl z tohoto modelu vytěžit maximum a přenesl prvky designu i na větší 500L. To se představilo jako pětidveřový model, který v příštích týdnech doplní ještě praktičtější sedmimístný Fiat 500L Living.

Oproti běžnému „eLku“ je tento vůz o 210 mm delší a o 10 mm vyšší. Fiat jej propaguje jako vůz s koncepcí 5+2, tedy pět klaisckých míst a dvě místa víceméně nouzová nebo vhodná výhradně pro malé děti. Díky zvětšené délce narostl objem zavazadelníku na 638 litrů, zatímco standardní 500L má „jen“ 400 litrů. Pokud ovšem pojedete v sedmimístné konfiguraci, na zavazadelník zapomeňte.

Silnou stránkou je kromě vzhledu také široká možnost individualizace, Fiat bude nabízet model 500L Living se dvěma výbavami a 19 různými odstíny laků, které bude možnost kombinovat i s kontrastním lakováním střechy. Kol pak bude v nabídce rovnou 15.

Motory nejsou žádným překvapením, paleta totiž kopíruje tu ze standardní 500L. Očekávat tedy můžeme atmosférický čtyřválec o objemu 1,4 litru, který produkuje 70 kW/95 koní, a přeplňovaný dvouválec 0.9 TwinAir s výkonem 77 kW/105 koní. V nabídce budou také vznětové motory, a to základní 1.3 MultiJet o výkonu 63 kW/85 koní a silnější 1.6 MultiJet se 77 kW/105 koní.ą

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: