Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Aston Martin Vanquish Volante zve na projížďku

News

20.06.2013

Britská automobilka zveřejnila nový Vanquish Volante, tedy nejsilnější model s plátěnou sthovací střechou. Cena tohoto vozu bude začínat na 6 800 000 Kč.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Aston Martin představil otevřenou verzi svého nejrychlejšího a nejsilnějšího modelu. Vanquish přichází se známým přídomkem Volante, který u této automobilky značí vozy s plátěnou střechou. Pod kapotou se toho oproti kupé moc nezměnilo. Vlastně se nezměnilo naprosto nic, a to je jedině dobře! Stále zde totiž najdeme skvostný motor V12 o objemu 6,0 litru, který disponuje výkonem 421 kW/573 koní a točivým momentem 620 N.m. Ač pracděpodobně tuto disciplínu moc budoucích majitelů nevyzkouší, střihne si Vanquish Volante zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,1 sekund a ručička rychloměru se zastaví na 294 km/h. K dispozici bude automatická šestistupňová převodovka Touchtronic 2, která posílá všechen točivý moment pouze na zadní kola.

U Astonu velice dbali na zachování co nejnižší hmotnosti. Ač 1844 kilogramů není bůhvíjak nízká váha, je Volante o pouhých 9 kg těžší než kupé. Samotná třívrstvá plátěná střecha se složí za 14 sekund.

Cena pro český trh nebyla oznámena, nicméně představu si můžeme udělat díky té německé. U našich západních sousedů pořídíte Aston Martin Vanquish Volante již od 264 995 eur, což je v přepočtu zhruba 6 800 000 Kč.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: