Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel chystá allroad Insignii Country Tourer

News

18.06.2013

Velké kombi Opel Insignia dostane kromě běžných verzí také oplastovanou variaci na úspěšné Audi A6 Allroad.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Opel Insignia prodělal před několika dny střednědobý facelift. Kromě pozměněného vzhledu se do nabídky konečně dostaly přímovstřikové přeplňované motory, které vozu tolik chyběly. Teď německá automobilka odhalila, že kromě liftbacku, sedanu a kombi chyastá také model Country Tourer, který by měl konkurovat například Audi A6 Allroad nebo Volvu XC70. Opel je samozřejmě z jiné cenové kategorie, nicméně co se týče vnějších rozměrů, prémiovým vozům vyšší střední třídy se vyrovná.

Opel Insignia Country Tourer se od standardního kombi Sports Tourer bude lišit především vyšší světlou výškou, většími podběhy kol nebo odlišným předním a zadním nárazníkem. K dispozici by měla být kromě čtyřkolky také verze s pohonem pouze přední nápravy. Kromě již zmiňovaných změn se bude jednat prakticky o standardní Insignii ST, totožné budou tedy i motory v čele s novým zážehovým 1.6 SIDI Turbo nebo novými turbodiesely 2.0 CDTi. V nabídce bude jistě i vrcholný 2.0 BiTurbo CDTi  výkonu 143 kW/195 koní.

Podobný recept v minulosti kromě Volva, Subaru nebo Audi použila i Škoda, která představila úspěšný model Scout, který byl k dostání výhradně s pohonem 4x4. Dnes rodina Scoutů čítá Fabii, Roomster, největší Superb nabízí možnost paketu Outdoor, který je k dispozici prakticky pro všechny verze.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: