Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Motor 1.6 dCi zamíří i do nového Mercedesu třídy C

News

17.06.2013

Spolupráce Mercedesu a Renaultu se v budoucnu ještě více prohloubí. Francouzská automobilka totiž bude dodávat svůj nový vznětový motor 1.6 dCi i do nové generace Mercedesu třídy C.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Sdílení komponent a společný vývoj napříč automobilkami již není nic výjimečného. Mercedes a Renault spolu v současnosti pracují především na nových generacích Smartu a Twinga, které budou sdílet technický základ. Kromě toho jsme se dočkali také vznětového motoru 1.5 dCi pod kapotou nové třídy A od Mercedesu. Ač se jedná o přepracovanou jednotku, základ je francouzský. Dalším motorem pocházejícím ze země galského kohouta pod kapotou Mercedesu bude novinka v podobě vznětového čtyřválce 1.6 dCi, který v Renaultech nabízí výkon 96 kW/130 koní. Kromě takového Fluence nebo Méganu uvidíme tento turbodiesel také v nové generaci třídy C od Mercedesu.

Německá automobilka zvolila tuto možnost z důvodu absence maloobjemového turbodieselu, který naopak Renaultu nechybí. Modifikovaný 1.6 dCi najdeme v základním provedení C 200 CDI. V budoucnu je možné, že Mercedes zvolí ještě menší 1.5 dCi, jehož upravenou verzi najdeme ve třídě A.

Mercedes na oplátku poskytne Renaultu techniku modelů střední a vyšší střední třídy. Hovoří se o novém luxusním modelu, pokračovateli vozů Safrane nebo Vel Satis, který by měl být postaven na základech třídy E. Renault pravděpodobně využije pro své luxusněji pojaté modely nový název Initiale Paris. V budoucnu se pod touto novou sub-značkou objeví i další Renaulty.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: