Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Koncept nového Gallarda zamíří do Frankfurtu

News

17.06.2013

Nejprodávanější Lamborghini v historii je na trhu již dlouhých 10 let. Na nástupce si však počká do příštího roku. Koncept se však ukáže již koncem září na autosalonu ve Frankfurtu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Gallardu patří titul nejprodávanějšího Lamborghini v historii. Ostatně není se co divit, vždyť na trhu je prakticky dlouhých 10 let. Za tu dobu se u Ferrari vystřídali tři generace největšího rivala (360, F430 a 458 Italia). Nástupce je naplánován na příští rok, představí se pravděpodobně v březnu 2014 na ženevském autosalonu. O půl roku dříve však můžeme očekávat koncept, který podobu nástupce Gallarda alespoň trochu přiblíží.

Design se bude držet ostrých linek a hran, jak jsme toho u Lamborghini zvyklí. K pohonu bude stále sloužit atmosférický desetiválec o výkonu přes 600 koní, to aby se vůz vyrovnal nejen Ferrari, ale také McLarenu MP4-12C, který patří k tomu nejrychlejšímu, co si můžete v této kategorii koupit. Celý automobil bude postaven z lehkých materiálů, jako je hliník nebo karbon, hmotnost tak bude příkladná. Díky tomu bude na výtečné úrovni nejen dynamika, ale také jízdní vlastnosti. V plánu bude kromě čtyřkolky také verze s pohonem pouze zadních kol. O přenos točivého momentu se postará standardní šestistupňový manuální převodovka, kterou bude doplňovat příplatkový sedmistupňový dvouspojkový automat. Starší převodovka E-gear, což je vlastně automatizovaný manuál, tak končí. Naštěstí.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: