Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen slaví 30 milionů vyrobených Golfů

News

17.06.2013

Jeden z nejoblíbenějších automobilů v historii slaví 30 milionů vyrobených exemplářů. Z Golfu se tak stalo nejprodávanější evropské auto v historii.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Příběh Volkswagenu Golf se začal psát před rokem 1974. Automobilka plánovala nepřímého nástupce dalšího legendárního vozu Volkswagen Beetle, jehož se za celou dobu produkce vyrobilo také několik desítek milionů kusů. Za 39 let vyjela minulý rok teprve již generace tohoto etalonu nižší střední třídy. Jubilejním kusem se stal úsporný Golf BlueMotion s emisemi CO2 na hodnotě 88 gramů na ujetý kilometr. To z něj činí nejúspornější Golf v historii. V průměru si za celou dobu produkce koupily nový Golf 2000 zákazníků denně, slušné číslo, že?

Jednou z nejznámějších a nejoceňovanějších verzí Golfu je model GTI, který se stal zakladatel i dnes oblíbené kategorie hot hatchů. Výkon první verze se pohyboval na hodnotě 80 kW/110 koní, ta současná má více než dvojnásobek, tedy 162 kW/220 koní v případě standardní verze, respektive 169 kW/230 koní v případě modelu Performance.

Kromě klasického třídveřového a pětidveřového bude v nabídce také praktičtější kombi s názvem Variant. Později se připojí také kabriolet nebo sedan s názvem Jetta. V úvahu připadá také Golf CC, tedy módní čtyřdveřové kupé po vzoru většího modelu CC postaveného na základech Passatu.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: