Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: 5 000 000 km v jednom autě? Pro Volvo žádný problém!

News

17.06.2013

Aby měl automobil najeto okolo milionu kilometrů, je celkem vzácnost. Co ale takové Volvo, s nímž jeho majitel najel skoro pětinásobek?

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Automobily jsou v dnešní době brány jako těžce spotřební zboží. Berou to tak jak samy automobilky, tak i majitelé. Doby, kdy byla auta jednoduchá a mechanicky odolná, jsou pryč. Posledními takovými „držáky“ byly Mercedesy ze začátku 90. let minulého století, slavné taxikářské W124 neměly problém natočit za svůj těžký život milion kilometrů a více. Ostatně známe případ, kdy z Německa dovežená W124 (předchůdce třídy E) se 750 000 km ujela ještě jednou tolik vcelku bez problémů.

Rekordmanem v počtu najetých kilometrů mezi automobily ale bude velmi pravděpodobně Volvo P1800S, s nímž jeho americký majitel Irvin Gordon stačil za 47 let ujet úctyhodných 3 000 000 mil, tedy necelých 5 000 000 km! Pro představu se jedná skoro o 122 násobek délky zemského rovníku nebo takřka 13 násobek vzdálenosti Země k Měsíci.

Irvin Gordon, bývalý učitel a hrdý majitel, dodává, že ho jeho Volvo za celých těch 47 let nikde nenechalo. I tak ale s sebou v součanosti vozí v kufru nějaké náhradní díly, kdyby snad náhodou. Ostatně ani teď, když je Irvovi 72, na jízdu ve svém plechovém miláčkovi nijak nerezignoval. Pravda, již nenajede průměrných 160 000 kilometrů ročně jako dříve, ale i tak se jeho nájezd pohybuje nad hranicí toho, co mnoho z nás ujede každý rok.

„Pětimilionové“ Volvo však není výjimkou, podobného nájezdu (konkrétně 4 601 874 km) dosáhl i jistý Řek jménem Gregorios Sachinidis se svým Mercedesem 240D (jaká to náhoda) z roku 1976. Dnes si tento rekordman užívá zaslouženého odpočinku ve firemním muzeu v Německu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: