Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel zahajuje restart prodejů užitkových modelů

News

17.06.2013

Tuzemské zastoupení značky Opel zahajuje novou éru v prodeji svých užitkových modelů a dobýt své ztracené pozice v tomto segmentu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Opelu se v posledních letech nedařilo prodat tolik lehkých užitkových vozů jako v minulosti. Z jednoho z tradičních prodejců v tomto segmentu se německá značka propadla v roce 2011 až na celkové 10. místo se 311 prodanými auty. O rok později to byla 9. příčka, nicméně 283 vozů bylo méně než rok předtím. Proto přišlo tuzemské zastoupení s kompletně novým přístupem, který by měl vrátit Opelu přední příčky v segmentu LUV. Proto bude u vybraných dealerů vždy minimálně jeden prodejce, který se bude specializovat výhradně na lehká užitková auta.

V současné době budou v nabídce Opelu hned čtyři užitkové modely. Základ bude tvořit Corsa Van, která bude k dispozici s motorizacemi o výkonu 51 kW až 70 kW. Díky absenci zadních sedadel nabídne užitková Corsa Van zavazadlový prostor až 920 litrů a užitečnou hmotnost 475 kg. Dalším vozem v nabídce je Opel Combi, který je nabízen hned v několika variantách s různými rozvory nebo zvýšenou kabinou. K dispozici budou kromě vznětových motorů také zážehové jednotky s možností provozu na CNG.

Dalším populárním zástupcem LUV je model Vivaro, který patří k tradičním zástupcům mezi užitkovými vozy. Opel nabízí tento vůz jak s klasickou karoserií, tak i například s prakticko plošinou. Novinkou v nabídce je verze Life, na jejíž úpravě se podílela renomovaná společnost Westfalia. Největší předností Opel Vivaro Life je možnost vytvořit ze zadních sedadel lůžko, tudíž vůz slouží jako obytný vůz.

Posledním a největším zástupcem Opelu v kategorii LUV je Movano. To je nabízeno ve verzích Van, Crew Van, Combi, Bus nebo Plošina. Motorizace pokrývají výkonové spektrum od 74 kW do 107 kW. K dispozici bude jak s pohonem předních kol, tak i s pohonem zadní nápravy. Ve třetím čtvrtletí tohoto roku se dočkáme také s pohonem 4x4.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: