Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nismo: v plánu Juke nismo RS a GT-R

News

16.06.2013

V budoucnu budou mít ve svém jméně slovo nismo celkem čtyři modely. Kromě Juku nismo a 370Z nismo se představí ostřejší Juke nismo RS a vrchol v podobě GT-R nismo.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Dříve byly modely nismo (Nissan Motorsport) populární zejména v domovském Japonsku. Nyní se ale chystají velké změny, po představení upravených modelů Juke a 370Z se dočkáme dalších dvou vozů. Jedním z nich bude ostřejší verze populárního crossoveru Juke nismo RS, přece jen v tomto případě je tu více než dostatečný prostor pro další úpravy. Všichni jsme očekávali, že když už se Nissan rozhodl upravit tento svůj model, měl se odvázat mnohem více, 147 kW/200 koní není v praxi nikterak ohromující číslo. Verze RS by tak měla přidat nejen na emocích, ale také na výkonu. Přeplňovaný čtyřválec 1.6 DIG-T by tak mohl posílit na mnohem zajímavější čísla. K dispozici bude opět verze s pohonem předních kol i čtyřkolka, která však bude spojena výhradně s bezestupňovou převodovkou CVT, která vozu moc nesvědčí.

Vrcholem nabídky nejen Nissanu, ale i divize Nismo, bude upravený model GT-R, který konečně dostal zelenou. Očekávat můžeme upravený vzhled, který bude budit více emocí. Ty největší změny se ale odehrají pod kapotou. Již v současné době nabízí potentní šestiválec o objemu 3,8 litru díky dvojitému přeplňování výkon 406 kW/552 koní, verze nismo by měla dalších pár kilowatt přidat.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: