Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Vrcholné Audi R8 GT Plus se představí v Le Mans

News

16.06.2013

O nadcházejícím víkendu se během slavné 24 hodin Le Mans představí Audi nejrychlejší R8 s přídomkem GT Plus o výkonu více než 560 koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Je paradoxní, že Audi, tedy nejméně sportovní německá prémiová značka, má ve své nabídce jako jediná supersport s motorem uprostřed. Model R8 vychází technicky z koncernově spřízněného Lamborghini Gallardo, tudíž se i přes přítomnost pohonu všech kol jedná o velmi zajímavý vůz. Kromě atmosférického osmiválce najdeme v nabídce také desetiválec, který bude pohánět vrcholnou verzi GT Plus, která se představí 22. června v rámci konání slavného vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans. K pohonu bude sloužit již zmiňovaný desetiválec o objemu 5,2 litru, který nabídne více než 412 kW/560 koní a 540 N.m, kterými disponuje model R8 GT.

Audi bude nabízet jak čtyřkolku, která dostane sedmistupňovou dvouspojku, tak i zadokolku se šestistupňovým manuálem. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere Audi R8 GT Plus s automatem zabere pouhých 3,4 sekund, maximální rychlost pak bude okolo 320 km/h. Příští rok vyjede také verze Spyder, která bude oproti kupé o něco pomalejší.

Jelikož se bude jednat o limitovanou edici, automobilka nabídne pouze omezenou sérii čítající několik set kusů.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: