Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: oficiální premiéra BMW řady 4

News

15.06.2013

BMW odhalilo podobu a detaily nového kupé, které bude nově označeno jako řada 4.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Mnichovská automobilka přejde v následujících měsících na nové značení jejích modelů. Kupé a kabriolety tak již neponesou stejné označení jako modely, ze kterých technicky vycházejí. Po řadě 4 se tak přeznačení také nadcházející řada 2. BMW nyní odhalilo podobu nového kupé vycházejícího z řady 3. Čtyřka má stejně jako minulá generace odlišný design, technika však zůstává v podstatě stejná. Vůz se pyšní délkou 4638 mm, šířkou 1825, výškou 1362 mm a rozvorem prodlouženým o 50 mm na 2810 mm. Základní motorizací bude vznětový čtyřválec o objemu 2,0 litru a výkonu 135 kW/184 koní. Dalšími verzemi budou modely 428i s přeplňovaným dvoulitrem s výkonem 180 kW/244 koní a do příchodu M4 nejsilnější 435i se šestiválcem o výkonu 225 kW/306 koní, který zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,1 sekund.  Později se dočkáme také 420i a oblíbených šestiválcových turbodieselů 30d a 35d.

Kromě tradičního pohonu zadních kol bude k dispozici také systém pohonu všech kol xDrive. Standardně budou vybrané modely vybaveny šestistupňovým manuálem, který doplní známý osmistupňový automat od ZF. Praktická stránka BMW řady 4 také nebyla upozaděna, kufr nabídne objem 445 litrů stejně jako v případě sedanu.

K dispozici bude prakticky nepřeberné množství příplatkové výbavy včetně sportovního M paketu nebo multimediálního systému iDrive. U varianty kupé ale nezůstane, chystá se také kabriolet s pevnou skládací střechou a ve vývoji je i dynamicky střižené BMW 4 Gran Coupé, které se postaví proti Audi A5 Sportback. Tuto verzi pravděpodobně dostane i menší dvojková řada.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: