Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Peugeot navyšuje kvůli zájmu výrobu 2008

News

14.06.2013

Nový crossover se ještě ani nestačil ohřát na evropských silnicích a Peugeot už musí navyšovat jeho výrobu. Místo současných 5000 kusů denně se jich vyrobí dvojnásobek.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V 90. letech minulého století podobný boom zaznamenala kategorie MPV. Nyní se zájmu těší crossovery různých velikostí. Evropské automobilky, respektive zejména ty francouzské, sázejí v posledních na „křížence“ postavené na vozech segmentu B. Renault představil Captur, Peugeot kontroval 2008. A právě druhý jmenovaný vůz se těší nebývalému zájmu, automobilka tak musela přistoupit ke zdvojnásobení denní produkce, která dosud čítala 5000 vozů. Ročně se tak plánuje s výrobou minimálně 120 000 „dvatisíceosmiček“, pokud tedy zájem zákazníků zůstane přinejmenším stejný. Do roku 2015 je plánována produkce 200 000 aut ročně. Kromě Francie se bude 2008 vyrábět také v Číně a Brazilii.

My jsme měli možnost tento vůz vyzkoušet ve Francii, ostatně první dojmy si můžete přečsít v aktuálním čísle Autohitu na straně 16. V podstatě se jedná o větší 208, v mnoha ohledech dokonce tento vůz překonává, navíc nabízí také relativně přijatelnou cenu, která je prakticky na chlup stejná jako u Renaultu Captur.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: