Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Malý crossover VW Taigun dorazí v roce 2016

News

13.06.2013

Crossover postavený na základech modelu Up! dorazí pravděpodobně v roce 2016. Celkem jistě můžeme očekávat podobný model i od domácí automobilky.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Segment, respektive sub-segment crossoverů je jednou z mála kategorií, která si v dnešní těžké době udržuje stabilní růst. Po crossoverech a SUV postavených na základech vozů segmentu C a D se pozornost automobilek přesunula k malým vozům. Proto můžeme v poslední době vidět tolik novinek zapadajících právě do této kategorie. Za všechny jmenuje například Opel Mokka nebo nejnovější Renault Captur a Peugeot 2008. Nicméně prostor pro další modely tu stále je, a to o segment níže. Jedním z prvních takových aut může být Volkswagen Taigun, který bude postaven na základech mini vozu Up!. A nebo také Golf, zatím není jasno.

Je pravděpodobné, že kromě malého crossoveru představí Volkswagen také větší modely na bázi Pola a Golfu, nový Tiguan se tak díky tomu posune o kousek výš, aby vyplnil mezeru mezi současnou generací Tiguanu a Tuaregem. Pokud by VW použil platformu a techniku z Upu!, je na 99 % jasné, že později se stejným autem vyrukuje také Škoda a Seat. K pohonu by sloužily výhradně přeplňované motory včetně nového tříválce o objemu 1,0 litru. V nabídce by se měl objevit také nový vznětový dvouválec 0.8 TDI, o kterém se mluví v souvislosti s modely z rodiny NSF. Standardně bude crossover vybaven pohonem předních kol, čtyřkolka bude za příplatek.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: