Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford začal s produkcí elektrického Focusu

News

13.06.2013

Kdo nemá v nabídce elektromobil, je prostě out. To ví i Ford, proto do svého portfolia zařadil Focus Electric, jehož produkce se právě rozbíhá.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Módní vlna elektromobilů z před několika let začíná pomalu uvadat, přesto se najde hned několik výrobců, kteří na čistě elektrická auta sázejí. Evropský Ford nyní začal s výrobou modelu Focus Electric. Ta bude probíhat v německé továrně ve městě Saarlouis na západě země. Ford si vzal na mušku jeden z nejpopulárnějších elektromobilů světa Nissan Leaf, který se však pčes velké plány moc dobře neprodává. Dopadne stejně i Focus Electric?

Jeho cena se má na britském trhu pohybovat okolo 24 000 liber (cca 740 000 Kč) včetně vládního příspěvku, což na jednu stranu není zas tak špatné. Horší to bude s dojezdem, který patří k největším slabinám všech elektromobilů. Nicméně sám Ford UK předpokládá, že většinu elektrických Focusů si pořídí firmy, aby snížily své emise a byla tzv. eco friendly. K pohonu tohoto vozu bude sloužit elektromotor o výkonu 107 kW/145 koní. Díky li-ion bateriím pak na plné nabití ujede 160 kilometrů, dalším limitem pak může být i maximální rychlost pouze 135 km/h. Samotné akumulátory se pak nabijí do plna za 3 až 4 hodiny.

Kromě Focusu Electric se příští rok dočkáme v Evropě také elektrického C-Maxu a nové generace Mondea, které se snad po několika posunutých termínech konečně začne v roce 2014 vyrábět.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: