Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Míří Dodge k zániku?

News

13.06.2013

Dodge, jedna z nejstarších amerických automobilek, pravděpodobně míří k zániku. Jak jinak si vysvětlit zprávy o budoucím zúžení nabídky svých modelů.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Jedním z největších problém amerického automobilového průmyslu byla přílišná příbuznost a takřka nepřeberné množství různých značek, které pod jednotlivými koncerny vyráběly prakticky totožná auta. I když se situace po roce 2008 zlepšila, stále je tu několik značek, jejichž budoucnost je ve hvězdách. Nejkřiklavějším případem je Dodge patřící pod Chrysler. Ten dříve suploval roli levné značky a výrobce užitkových vozů, které se později přesunuly pod značku RAM. V současné době nabízí Dodge hned několik modelů, po kterých bychom rozhodně smutnili. I když je až třetí v řadě, znovuzrozeny Challenger je jedním z nejpovedenějších vozů sázejících na retro look. Kromě běžných verzí se šestiválcem nebo osmiválcem najdeme v nabídce také ostrou verzi SRT8 s osmiválcem o objemu 6,4 litru. Dalším vozem, který se nám moc zamlouvá, je sedan Charger odkazující na model ze 60. let. Dodge nabízí v USA také svou variaci na téma Alfa Romeo Giulietta, kterou prodává pod názvem Dart.

Nyní se však zdá, že Dodge může být za pár let jen další zaniklou značkou s dlouhou a bohatou historií. Již dříve bylo oznámeno, že model Avenger během několika let skončí, pozornost se totiž má přesunout ke Chrysleru 200. Podobný osud má potkat i SUV Durango, které skončí v době představení nového Jeepu Grand Wagoneer. Podobný osud pravděpodobně čeká i Dodge Grand Caravan vycházející z Chrysleru Voyager. Pokud tento model úplně neskončí, bude nahrazen podobně velkým crossoverem. Pokud se tedy tento scénář naplní, zůstane značce Dodge pouze Dart, Charger, nástupce modelu Journey (Fiat Freemont) a Challenger, který by mohl vyjet pod znaky SRT, stejně jako nový Viper.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: