Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Takto se rodí Alfa Romeo 4C

News

13.06.2013

Nejnovější a po dlouhých letech nejzajímavější Alfa Romeo konečně v sériové výrobě. Pojďmese podívat, jak vzniká sportovní 4C.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Alfa Romeo neměla v posledních letech moc příležitostí potěšit srdce automobilového fanouška. Až doteď. Do výroby se totiž konečně dostala Alfa Romeo 4C s pohonem zadních kol a motorem umístěným uprostřed. Díky použití karbonu a dalších lehkých materiálů se váha tohoto vozu pohybuje pod 900 kilogramy. Výroba modelu 4C však neprobíhá v továrně Alfy, nýbrž ve výrobním zařízení Maserati v italském městě Modena. Důvodem je především vysoký podíl ruční práce, na kterou jsou u koncernově spřízněného Maserati specialisté.

Jako první se na řadu dostane speciální verze Launch Edition, která bude čítat pouhých 1000 kusů, z nichž se 400 dostane do Evropy, Afriky a na Blízký východ, zbylých 600 kusů si rozebere především Severní Amerika a Japonsko. Alfa Romeo 4C Launch Edition se bude od standardní verze lišit extra karbonovými doplňky nebo speciálními barevnými laky (bílá nebo červená). Cena tohoto modelu je 60 000 eur (cca 1,5 milionu korun).

K pohonu AR 4C bude sloužit přeplňovaná čtyřválec 1750 TBi o výkonu 177 kW/241 koní a točivém momentu 350 N.m. Ke smutku všech pravověrných fandů se pak nedočkáme manuální převodovky, automobilka bude totiž nabízet výhradně dvouspojku TCT se šesti stupni.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: