Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Seat Leon Verde plug-in hybrid se ukázal světu

News

12.06.2013

Seat představil koncept plug-in hybridu na bázi nového Leonu. Čistě na elektrickou energii ujede při plném nabití až 50 km.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Plug-iny hybridy jsou dalším vývojovým stadiem v boji za nižší emise. V příštích letech tak můžeme čekat doslova smršť nových modelů kombinujících klasické spalovací motory a elektromotory, jejichž akumulátory bude možné nabíjet ze zásuvek. Jednou z nejaktivnějších značek bude koncern Volkswagen AG, který kromě Golfu, A3 představí také plug-in hybridní Octavii nebo Leon. Právě španělský hatchback se nyní jako plug-in hybrid představil. Prozatím se jedná o koncept, nicméně jeho sériová verze se nebude příliš lišit.

Základem Leonu Verde plug-in hybrid je přeplňovaný čtyřválel 1.4 TSI o výkonu 90 kW/122 koní, který doplňuje elektromotor o dalších 75 kW/102 koní s 8,8 kWh baterií. Kombinovaný výkon hybridní soustavy je 125 kW/170 koní, přičemž čistě na elektřinu dokáže hybridní Leon ujet až 50 km. To spolu s nádrží na benzin umožňuje dojezd 816 km při průměrné spotřebě pouhých 1,6 litru na 100 km (emise CO2 jsou 35 gramů na kilometr). Součástí automobilu je také aplikace pro smartphony, která umožňuje monitorovat například průměrnou spotřebu nebo kapacitu baterií. Leon Verde dokáže také monitorovat jízdní rytmus automobilu a přizpůsobit akumulátory tak, aby dosáhly co nejvyšší kapacity.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: