Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nejslabší současný Jaguar má 163 koní

News

11.06.2013

Do nabídky Jaguaru se dostala nejslabší motorizace v podobě vznětového čtyřválce o objemu 2,2 litru, který disponuje výkonem 120 kW.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Jaguary máme všichni spojené se šestiválci nebo ještě lépe osmiválci. Nicméně v rámci snižování emisí nás nemůže překvapit ani čtyřválec, navíc ještě vznětový. Ten se již pod kapotou Jaguaru nachází, a to rovnou se dvěma turbodmychadly, díky kterým disponuje tento motor výkonem 147 kW/200 koní. Nicméně absolutní základ nabídky vytvoří taktéž vznětový čtyřválec 2.2. Výkon tohoto motoru je 120 kW/163 koní, což není rozhodně nic moc. Ostatně tento motor také nemá plnit roli nějakého rychlíka, jeho primárním posláním je snížit flotilové emise.

Nejdůležitějším údajem tohoto motoru pak je spotřeba, která je 4,9 litru, což je ekvivalentem 129 gramů na jeden ujetý kilometr. Dynamické parametry nejsou nijak oslnivé, nicméně 9,8 sekund potřebných ke zrychlení z 0 na 100 km/h není zas až taková hrůza, jakou bychom očekávali. Maximální rychlost nejslabšího Jaguaru XF pak je 209 km/h. Kromě nového motoru zamíří do modelu XF také modernizovaná navigace.

V budoucnu se mimo modelu XF dočkáme také nového modelu spadajícího do segmentu střední třídy, který by se měl postavit primárně BMW řady 3. Jaguar se jistě poučil z předchozího neúspěchu modelu X-Type, tudíž se můžeme těšit na skutečně dobrý a především plně konkurenceschopný vůz.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: