Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Suzuki plánuje konkurenta pro Nissan Juke

News

11.06.2013

Crossovery všech velikostí jsou dnes velmi populární. Suzuki má ve své nabídce úspěšný model SX4, který se brzy dočká nástupce. V plánu je však také malý crossover, který by konkuroval například Nissanu Juke nebo Opelu Mokka.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

S různými crossovery se v posledních měsících doslova roztrhl pytel. Největší smršť je očekávána v segmentu B, kde se prozatím nachází Nissan Juke, Opel Mokka, Renault Captur nebo Peugeot 2008. Svou troškou do mlýna hodlá přispět například i koncern Volkswagen AG nebo Suzuki, které se svým modelem SX4 slavilo nečekaný úspěch. Ten se v nové generaci, která se představila na ženevském autosalonu, posune o kategorii výš, tudíž zbyde místo na menší vůz. Ten si vypůjčí technický základ v novém SX4, přičemž platforma se o několik centimetrů zkrátí. I motory budou velmi pravděpodobně pocházet z většího modelu. V nabídce tak uvidíme zážehové i vznětové jednotky o objemu 1,6 litru, které budou kombinovány s manuální nebo automatickou převodovkou. Samozřejmostí bude možnost pohonu všech kol, na který jsou u Suzuki mistři. Základní verze si však budou muset vystačit s poháněnou pouze přední nápravou.

Kromě nového crossoveru se dočkáme také pohonu 4x4 u modernizovaného Swiftu, který se představí během několika měsíců. Další novinkou bude pětidveřová verze sportovně pojatého Swiftu Sport, který patří mezi nejzábavnější warm hatche na trhu. V jeho případě ani nevadí poněkud nízký výkon, jeho přednosti jsou totiž úplně jinde.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: