Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový 1.5 EcoBoost od Fordu má výkon 181 koní

News

10.06.2013

Ford, čerstvý držitel titulu Nejlepší motor roku 2013 s tříválcem 1.0 EcoBoost, uvede na trh novou pohonnou jednotku o objemu 1,5 litru. Ta bude disponovat výkonem 181 koní a točivým momentem 240 N.m.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V současné době najdeme atmosférické zážehové motory v nabídce výhradně u japonských výrobců, ti evropští nabízejí prakticky už jen přeplňované motory. Jedním z nich je i Ford, který momentálně slaví úspěchy s tříválcovým EcoBoostem o objemu 1,0 litru. Právě s tímto motorem vyhrál před několika dny ankety u Nejlepší motor roku 2013. Společně s tímto motorem najdeme v nabídce Fordu také větší a silnější 1.6 EcoBoost a také vrcholný 2.0 EcoBoost. V příštích měsících se dočkáme také nového motoru 1.5 EcoBoost, který nahradí přeplňovanou šestnáctistovku.

Ford nyní odhalil parametry tohoto nového motoru. Ten bude v této verzi disponovat výkonem 133 kW/181 koní dostupných při 6000 min-1 a 240 N.m, které bbudou k dispozici mezi 1500 až 4500 min-1. A ač neznáme kombinovanou spotřebu, jistě se bude pohybovat pod hodnotami současného 1.6 EcoBoost. Motor se bude vyrábět v továrně ve městě Craiova v Rumunsku a prvním vozem, který jej zařadí do nabídky, bude americká verze Mondea s názvem Fusion. Zatímco větší šestnáctistovka bude spojena se šestistupňovým manuálem, patnáctistovka bude k dispozici s automatickou převodovkou se stejným počtem stupňů. Kromě Fusionu/Mondea se motor 1.5 EcoBoost nastěhuje pod kapotu současného Focusu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: