Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nejsilnější Peugeot v historii se ukáže v Goodwoodu

News

10.06.2013

Na Festivalu rychlosti v anglickém Goodwoodu představí Peugeot nejsilnější model v historii. RCZ R pohání přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,6 litru a výkonu 260 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Atraktivně tvarované kupé Peugeot RCZ má dvě stránky, o čemž jsme se sami přesvědčili. Zatímco se vznětovým 2.0 HDi jde maximálně o průměrné auto, přeplňovaná zážehová šestnáctistovka udělá z RCZ úplně jiné auto. Kromě verzí s výkonem 115 kW/156 koní a 147 kW/200 koní. Na nadcházející Festivalu rychlosti se však ukáže také vrcholná verze s motorem 1.6 THP poskytující ohromujících 191 kW/260 koní. Jedná se tak o pravděpodobně nejsilnější šestnáctistovku na světě! Dynamické parametry nebyly zveřejněny, nicméně verze RCZ 200 zvládne akcelerovat z 0 na 100 km/h za 7,6 sekund a dotáhne to až na 235 km/h. U RCZ R předpokládáme zrychlení pod 7 sekund a maximální rychlost omezenou na 250 km/h.

Poprvé se světu Peugeot RCZ R ukázala na autosalonu v Paříži minulé září, oficiální premiéra sériového modelu nicméně bude až příští měsíc v Goodwoodu, kde se kromě tohoto nejrychlejšího Peugeotu v historii představí také nová Škoda Octavia RS, která je pro změnu nejsilnější a nejrychlejší Octavií všech dob. Ultimativní RCZ R se od běžné verze bude lišit nejen novými koly nebo upraveným designem, ale také přítomností samosvorného diferenciálu na přední nápravě, nedostatku trakce se tak nemusíme bát.  

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: